Cios kryminalnych z Krzyków

0
576

Policjanci z komisariatu przy ulicy Ślężnej w jednym z wrocławskich mieszkań ujawnili uprawę marihuany w postaci 55 krzewów.

Policjanci pionu kryminalnego z wrocławskich Krzyków w ramach podjętych działań i uzyskanych informacji ustalili miejsce, w którym ma być prowadzona uprawa środków odurzających w postaci marihuany. Policjanci popołudniową porą zjawili się pod drzwiami jednego z mieszkań w ich rejonie odpowiedzialności. W wytypowanym lokalu mieszkalnym panował duży bałagan, jednak nie przeszkodziło to policjantom w ujawnieniu znacznej ilości środków zabronionych.

Funkcjonariusze w mieszkaniu ujawnili 55 krzewów marihuany rosnących zarówno w jednym z pokoi jak i na balkonie. Policjanci zabezpieczyli blisko 0,5 kilograma gotowego suszu, a także nasiona umieszczone w lodówce, oraz środki pieniężne. W związku ze sprawą zatrzymany został 31-letni wrocławianin, który znajdował się w mieszkaniu i który zajmował się tym nielegalnym procederem. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Zgodnie z aktualnymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa znacznie bardziej się komplikuje, gdy dochodzi do posiadania ich znacznej ilości, bo wówczas kara może wynieść nawet 10 lat. Wrocławianin odpowie także za nielegalną uprawę konopi. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd, który już zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

sierżant sztabowy Paweł Noga

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here