DokDok – przychodnia przyszłości

0
1315

Jesteś przeziębiony, zatkane zatoki sprawiają, że pęka ci głowa, ale na samą myśl o pójściu do lekarza, robi ci się tylko gorzej? Wiesz, że problemy zaczną się już z próbą dodzwonienia się do przychodni, gdzie może za trzecim razem ktoś podniesie słuchawkę…

Następnie czeka cię wizyta, gdzie na wejściu dowiesz się o półgodzinnym opóźnieniu a potem będzie tylko gorzej. Wyobraź sobie: siedzisz w ciasnej poczekalni i słuchasz opowieści o dolegliwościach pacjentów w poczekalni, ich mężów i rozlicznych znajomych. Kiedy wreszcie wyjdziesz z upragnionym zwolnieniem i receptą, będziesz marzył tylko by doczołgać się do łóżka i zostać w nim na zawsze.

Zamiast tego…

…decydujesz się wziąć dwie aspiryny i pomodlić się, że jakoś to będzie albo umówić się na wizytę prywatną, ze smutkiem patrząc jak pieniądze znikają z konta.

DokDok oferuje inną opcję. To nowe, rewolucyjne rozwiązanie: przychodnia w której łatwo skontaktujesz się z lekarzem pierwszego kontaktu przez aplikację. Czym różni się to od rejestracji do prywatnej przychodni przez internet? Największą przewagą DokDok jest kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu każda wizyta odbywa się bez dodatkowych opłat. Przez aplikację szybko i bez umawiania można skontaktować się z lekarzem i uzyskać e-Zwolnienie, e-Receptę czy e-Skierowanie. Nie są wymagane żadne dodatkowe opłaty, wszystko w ramach świadczeń NFZ. DokDok oferuje zatem to, co każda przychodnia, tylko szybciej, sprawniej i online. Dodatkowo, aplikacja gromadzi całą historię leczenia, co pomaga w jak najlepszej diagnozie.

Pacjentem DokDok…

…można zostać w kilka minut. Należy pobrać i zainstalować aplikację dostępną zarówno na urządzenia z system Android jak i iOS. Następnie potrzebne jest wypełnienie deklaracji w której pacjent decyduje się na zmianę lekarza i pielęgniarki POZ. Jest to równoznaczne z wypisaniem się z obecnej przychodni i zostaniem pacjentem DokDok na tę i wszystkie przyszłe wizyty. Po złożeniu deklaracji można umówić się na konsultację online z każdego miejsca w kraju. Dla tych, którzy wolą zobaczyć się z lekarzem twarzą w twarz, możliwa jest wizyta w przychodni we Wrocławiu, a wkrótce innych miastach Polski. Tam czekać będą profesjonalne gabinety, w tym również zabiegowe i punkty pobrań.

 

Jeśli lekarz…

…rodzinny zdecyduje, że wymagana jest wizyta u specjalisty, wystawi eSkierowanie z którym umówić się można do każdego specjalisty z kontraktem NFZ. Jako podmiot medyczny, DokDok nie przekazuje informacji innym jednostkom czy instytucjom, więc dane pacjentów są bezpieczne. Kolejną niewątpliwą zaletą jest czas oczekiwania na konsultację. Twórcy obiecują, że przeciętnie będzie to tylko kilkanaście minut. Ponadto lekarze DokDoka przyjmują online 7 dni w tygodniu, w godzinach 8-21 w dni powszednie i 10-21 w weekendy.

Julia Cepiel, kierowniczka przychodni uważa, że “DokDok będzie przecierał ścieżki innym przychodniom i ośrodkom medycznym. Obecnie wszystko przenosi się do internetu, a pandemia tylko przyspieszyła te zmiany. Oczywiście nie wszystko da się zdiagnozować online. Dlatego DokDok zatrudnia doświadczonych lekarzy, którzy będą wiedzieli, kiedy doradzić wizytę osobistą lub u specjalisty. DokDok to przychodnia przyszłości, dlatego nie myślałam długo, gdy zaproponowano mi współpracę.”

 

Dla kogo jest DokDok?

To rozwiązanie przyda się na pewno studentom, którzy swoją przychodnię zostawili w rodzinnej miejscowości i wszystkim, którzy przeprowadzili się za pracą na drugi koniec Polski. Społeczeństwo jest coraz bardziej mobilne, a DokDok wychodzi temu naprzeciw. Tak naprawdę jednak jest to aplikacja dla wszystkich. W czasie pandemii COVID-19, ale nie tylko, uniknięcie zakażenia w poczekalni i szybka konsultacja, mogą uratować zdrowie i życie. W ostatnim czasie trzeba było zmienić i nauczyć się wielu rzeczy. Zdalna praca, nauka, internet jako jedyny kontakt z najbliższymi to dla wielu nowa codzienność. Eksperci przewidują, że świat nadal będzie szedł w tę stronę. Dlaczego zatem nie wybrać przychodni online już dziś?

Więcej: dokdok.pl

Przychodnia mieści się przy al. Armii Krajowej 46ad we Wrocławiu
(wejście od strony Skody)

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here