CHROŃ SWÓJ MÓZG

0
1190

 

Do 17 marca 2017 na całym świecie obchodzony jest Tydzień Wiedzy o Mózgu. Fundacja Edukacji Międzynarodowej organizuje w swoich dwujęzycznych szkołach, mieszczących się w Centrum Edukacji Międzynarodowej na Grabiszynku, IV edycję Brain Awareness Week (BAW). Tegoroczna edycja BAW odbywa się pod hasłem: „Save your brain!” (Chroń swój mózg!). Szczególnym podsumowaniem tygodnia będzie Dzień Powolności (Slow Day) w piątek 17 marca.

Organizując od kilku lat BAW w swoich szkołach wrocławska Fundacja włącza się w światowy projekt zainicjowany przez Dana Alliance for Brain Initiatives z USA. Tydzień Wiedzy o Mózgu staje się obecnie coraz popularniejszą formą rozpowszechniania wiedzy o mózgu na całym świecie.

„Jeszcze kilka lat temu nie tylko dzieci, ale i rodzice oraz wielu pedagogów nie miało pojęcia, że znajomość fizjologii mózgu to połowa sukcesu w osiąganiu celów edukacyjnych, zawodowych i osobistych” – podkreślają organizatorzy wrocławskiego BAW – „Uczymy, jak dbać o mózg nie tylko raz w roku, ale przez cały rok szkolny na lekcjach biologii, godzinach wychowawczych, zajęciach WF oraz Strategii nauki”.

„Świadome dzieciaki wiedzą, że nie wolno jeździć na rowerze bez kasku, a zrównoważona „mózgowa dieta” i unikanie uzależnień wpływają znacząco na sukcesy w szkole” – dodaje szkolny psycholog – „Uczniowie potrafią zadbać o siebie i przekazują tę wiedzę rodzicom”.

W programie tegorocznego BAW znajdą się zajęcia z dietetykiem, nauka relaksacji oraz uczniowskie prezentacje w nietypowych formach, między innymi performance i muzycznych. Uczniowie będą przekonywać rówieśników, że warto unikać uzależnień, a w dniu kończącym projekt – 13 marca – nauczą się czerpać korzyści ze spowolnienia tempa życia. Tego dnia zrezygnują z używania telefonów komórkowych i innych nośników elektronicznych.

Tydzień Wiedzy o Mózgu odbywa się w Centrum Edukacji Międzynarodowej, czyli w siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej przy ul. Racławickiej 101.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDO TEKSASU
Następny artykułPODARUNEK DLA CZWORONOGA

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here