GRABISZYŃSKI ZNIKA…

0
1737

Czy wiecie, że popularny Park Grabiszyński powoli znika? Nie wiecie? No to już wiecie. Mieszkańcy protestują…

Z doświadczenia możemy założyć, że te protesty  zdadzą się na nic. Akurat we Wrocławiu władza doskonale wie czego chcą mieszkańcy, bez pytania ich o zdanie, nie mówiąc o zgodzie. Władza dawno już zapomniała, że jest zatrudniona do zarządzania miasta przez jego mieszkańców. Cóż, skoro wszystkim ten system pasuje…

Poniżej komunikat z fb o akcji protestacyjnej dotyczącej wycinki w Parku Grabiszyńskim. Organizatorzy do mediów nie dotarli, ale akcję wspieramy. Mieszkamy tu, oddychamy tym samym powietrzem:

Trwa intensywna wycinka w Parku Grabiszyńskim. Wycinane są nie tylko martwe drzewa, ale również te zdrowe, wiekowe. Do wycinki zaklasyfikowano już 500 drzew, a w poniedziałek oznaczonych zostanie kolejne 50. Nie pozwólmy na to!

Wbrew woli mieszkańców i mieszkanek na terenie Parku prowadzi się duże prace. Alejki zostały rozjeżdżone przez ciężkie maszyny i zamieniły się w błoto. Nie wiadomo jakie są przyczyny tak dużej wycinki.

W ostatnim czasie apelowaliśmy też do Zarządu Zieleni Miejskiej i MPWiK o rozwiązanie problemu odprowadzanych do rzeczki Grabiszynki. Sprawa ta jednak do tej pory nie spotkała się z zainteresowaniem służb.

GDZIE i KIEDY?
Pokażmy nasz sprzeciw i zaniepokojenie. Przyjdźmy w poniedziałek, 15 stycznia o 13:00 do Parku od strony ul. Grabiszyńskiej 333A, koło budynku dawnej Zieleni i restauracji – naprzeciwko głównego wejścia na cmentarz.

Do akcji zapraszamy wszystkich okolicznych mieszkańców i spacerowiczów!

#ratujmyGrabiszyński

Partia Zieloni we Wrocławiu
Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek
Stowarzyszenie „Wielki Grabiszyński”

 

(red)

Fot. (fbzielonygrabiszyn)

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here