„Polskie kino fantastyczne” …

0
558

…to termin, który u wielu fanów X muzy wywołuje dreszcz – niekoniecznie pozytywnych – emocji. Niesłusznie, ponieważ rodzime produkcje fantasy i science-fiction, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego kina studyjnego w Centrum Historii Zajezdnia przedstawiają wysokie walory artystyczne i rozrywkowe.

Zgodnie z tytułem cyklu widzowie odbędą podróż „poza granice wyobraźni”: zarówno przez historię polskiej kinematografii, jak i fantastyczne krainy, wśród których znalazły się m.in. quasi-średniowieczny świat, wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego i futurystyczne planety Stanisława Lema.

Nowością tegorocznego kina studyjnego są spotkania i warsztaty, które uchylą rąbka tajemnicy kinowych produkcji. Wśród gości znajdą się m.in. rzemieślnicy z wrocławskiej pracowni Rextorn Metalwork, odpowiedzialni za stworzenie rekwizytów do „Gry o Tron”. Ponadto każdy seans poprzedzi prelekcja zaproszonego filmoznawcy, którzy wprowadzi widzów w tematykę filmu.

Pokazy w ramach cyklu „Poza granice wyobraźni” będą się odbywać w czwarte czwartki miesiąca o godz. 18:00. Bilety w cenie 5 zł będą do nabycia w kasie Centrum Historii Zajezdnia przed seansem.

Repertuar:

26.03. – „Człowiek z magicznym pudełkiem”, reż. Bodo Kox;

23.04. – „Na srebrnym globie”, reż. Andrzej Żuławski;

28.05. – pokaz filmów krótkometrażowych: „Profesor Zazul”, reż. Marek Nowicki i Jerzy Stawicki; „Przyjaciel”, reż. Marek Nowicki i Jerzy Stawicki; „Przekładaniec”, reż. Andrzej Wajda;

25.06. – „Ga, ga. Chwała bohaterom”, reż. Piotr Szulkin;

24.09. – „Pan Twardowski”, reż. Henryk Szaro;

22.10. – „Kongres”, reż. Ari Folman;

26.11. – „Pół wieku poezji później”, reż. Jakub Nurzyński;

 

(chz)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie segregujesz?
Następny artykułSubtelnie rozgrzewające…

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here