OZŁACAMY KASISI

0
809

Szkoła Podstawowa nr 61 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu przystąpiła do projektu „Ozłacamy Kasisi” organizowanego przez Fundację Kasisi, która została założona przez dziennikarza Szymona Hołownię. Projekt opiera się na dwóch filarach: pierwszym z nich są działania edukacyjne, drugim – zbiórka drobnych złotówek, które pozwolą realnie odmienić życie mieszkańców domu dziecka w Kasisi.

Kasisi, to wioska w Zambii. Jest w niej dom sierot, a w nim przebywa 250 dzieci. Dom jest prowadzony przez 5 polskich sióstr zakonnych, które są wspierane przez kilkanaście miejscowych kobiet. Miejsce to odkrył Szymon Hołownia, zachwycił się nim i teraz propaguje różne sposoby pomagania dzieciom z Kasisi.

Projekt „Ozłacamy Kasisi” polega na przybliżeniu naszym uczniom problemów dzieci w Afryce, ale nie tylko. Dzięki materiałom, które otrzymaliśmy od Fundacji Kasisi, możemy przeprowadzić zajęcia na temat kultury Zambii, o pełnych szacunku relacjach międzyludzkich oraz o sposobie wykorzystania dóbr materialnych. Dzieci dowiedzą się, że przedmioty mają wiele „żyć”. To co u nas jest odpadem i ląduje w śmietniku, w Zambii jest wykorzystane do wykonania ozdób oraz kolejnych przedmiotów użytkowych.

My również jesteśmy kreatywni! Uczniowie SP 61 przynoszą swoje zabawki, które sprzedajemy za niewielkie pieniądze, dzięki czemu puszka dla Kasisi staje się coraz cięższa. W planach mamy również pieczenie i sprzedaż ciasteczek. Akcja zakończy się Wielkim Pokazem Radości. Tak będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego (16 czerwca), na którym podsumowane zostaną wszystkie działania podjęte w ramach akcji „Ozłacamy Kasisi”.

Hanna Bąbelewska

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGAZETA OSIEDLE #74
Następny artykułPAMIĘTAJMY

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here