PODARUNEK DLA CZWORONOGA

0
574

 

Klasa Ia i IIc odbyły wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt mieszczącego się na Osobowicach. Atmosferę podgrzewało tego dnia piękne słońce. Było to podsumowanie trwającej miesiąc akcji ,,Podarunek dla czworonoga”, zorganizowanej dla klas I -III w Szkole Podstawowej nr 61 im. J. Korczaka. Dzięki dobremu sercu naszych uczniów

i ich rodziców, udało się zgromadzić wiele darów dla czworonogów: legowiska, karmę i bliskie, nie tylko dzieciom, zabawki dla psów i kotów. W schronisku powitała nas ciepło mama jednej z uczennicy. Uczniowie mogli zobaczyć nie tylko psy, koty ale także białego lisa, dzika ze swoją nieodzowną partnerką świnką oraz królika. Dzieci dowiedziały się, że czworonogi mają lekcję w- fizycznego, na specjalnie przygotowanym ,,placu zabaw” a także tak, jak nasze pierwszaki, muszą nauczyć się grzecznie zachowywać pod okiem trenerów. Na koniec przyszedł czas na test tego , co zapamiętaliśmy. Uczniowie zdali egzamin na szóstkę z plusem. W nagrodę otrzymali Certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu Przyjaciela Zwierząt.

Jako szkoła jesteśmy przekonani, iż zorganizowana akcja wniosła wiele dobrego. Nauczyła dzieci odpowiedzialności i wrażliwości za los innych, bowiem dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk i przejaw empatii.

Katarzyna Stryjak

Fot.(ks)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCHROŃ SWÓJ MÓZG
Następny artykułFAK IHR PO DEBIUCIE

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here