Subtelnie rozgrzewające…

0
1703

…dźwięki gitary klasycznej wytworzył Pan Maciej Wisłocki podczas karnawałowego koncertu utworów Jorge Morela w Filii nr 54 MBP przy ulicy Jesiennej.

W ostatni wieczór stycznia słuchacze, dzięki zaprezentowanej muzyce, zaznali wypoczynku przepracowanych umysłów i odtrutki na szalony pęd współczesnego życia.

Pan Maciej na codzień uprawia działalność pedagogiczną, a czasem udziela się muzycznie na koncertach kameralnych i solowych. Jest absolwentem Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary profesora Zaleskiego. Podczas swego występu przybliżył, muzycznie i w zapowiedziach do utworów, postać muzyka i kompozytora argentyńskiego pochodzenia. W twórczości Jorge Morela zawierają się elementy muzyki południowoamerykańskiej, jazzu, bossa novy, a także kompozycje klasyczne. Jak wspominał pan Maciej, Morel odwiedził Wrocław, m.in. w ramach festiwalu Wratislavia Cantans, grał też u „Placka” w Klubie Muzyki i Literatury na Placu Kościuszki.

Podczas koncertu w sali kominkowej Jesiennej Biblioteki słuchacze poczuli wibracje południowoamerykańskiej duszy i przyrody. Na przykład w utworze „Pampero” wyraźnie słychać było wiatr argentyński, z którym niesamowicie zgrał się silny wiatr hulający tego dnia po dolnośląskiej stolicy.

Na  zdjęciu: Maciej Wisłocki, jego gitara oraz delikatnie rozmarzone po koncercie Panie Alicja i Jolanta z Biblioteki przy Jesiennej.

Tekst i foto: Renata Szpyra

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here