ZOSTAŃ TWÓRCĄ…

0
856

… Rodzinnego Muzeum Domowego – namawiał pan Grzegorz Mendyka, reprezentant Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego, na spotkaniu Biblioteki Jesiennej przy filii 54 MBP we Wrocławiu.

Do badania dziejów własnej rodziny, związków rodzinnych i do tworzenia drzew genealogicznych swoich rodów pan Grzegorz zachęca wszystkich, a szczególnie emerytów, jako nestorów swoich rodzin. Oferuje przy tym swoją fachową pomoc, konsultacje od czego zacząć , jak organizować poszukiwania, jak przedstawiać wyniki dociekań rodzinno-historycznych w postaci drzew genealogicznych. Sam ma w tym niemałe doświadczenie, a bakcyla dociekań genealogicznych przejął od swojego ojca, który swego czasu takie drzewo sprezentował teściom z okazji ich jubileuszu pożycia małżeńskiego.

Pan Grzegorz z entuzjazmem stwierdza, że tworzenie rodzinnego muzeum domowego to pasjonująca działalność prowadząca do gromadzenia rodzinnych pamiątek; zapisków, fotografii, dokumentów i prezentacji rezultatów poszukiwań. To działalność łącząca pokolenia, pozwalająca przekazać potomkom spadek niefinansowy, ale bardzo wartościowy. Można mieć różne hobby, ale przy tym warto nie zaniedbywać rodzinnej genealogii.

Pan Mendyka, choć sam jest w wieku emerytalnym, gorąco zachwala wykorzystanie nowoczesnych źródeł i narzędzi – internetu i programów komputerowych, choć oczywiście nie jest to warunek zostania rodzinnym genealogiem. Jako wolontariusz jest gotowy poprowadzić klub osób zainteresowanych tematem lub udzielać indywidualnych porad, wspomagać w wykorzystaniu tradycyjnych i nowoczesnych metod do tropienia i dokumentowania dziejów własnych przodków. Kontakt do pana Grzegorza jest możliwy poprzez adres email: gmendyka@wp.pl, poprzez stronę internetową Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego : genealodzy.wroclaw.pl, lub stronę Towarzystwa na Facebooku.

Renata Szpyra

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here