Mniej czy więcej korków

0
630

Inwestycja wzbudza dyskusje od wielu miesięcy. Korki na Wojszycach, Ołtaszynie, Krzykach Południe i Partynicach są już wpisane na stałe w plan dnia kierowców, ale w niezłym tempie realizowana rewitalizacja linii kolejowej do Sobótki ma…

No właśnie. Zwiększy czy zmniejszy korki? Czy kierowcy zjeżdżający z autostrady od strony Legnicy będą musieli dodać kolejny kwadrans w korkach? A może aut będzie mniej, bo przyjeżdżający do Wrocławia korzystać będą z systemu „parkuj i jedź” (pociągiem). Zatrzymają się przy Torze na Partynicach i szybciutko pociągiem do centrum Wrocławia.

A prace ostro idą do przodu. Na Wojszyce wjechała nowoczesna podbijarka torów i rozjazdów. Wyposażona w moduł dynamicznej stabilizacji. W ciągu jednej godziny potrafi wyregulować 800 m torów. Trwa budowa przystanku Wrocław Wojszyce. Dwa perony po obu stronach ul. Grota Roweckiego będą wyposażone w wiaty, ławki, gabloty informacyjne. Elegancko.

– Inwestycja jest faktem i wszystkie „za i przeciw” zweryfikujemy po oddaniu linii do użytku – mówi Wojciech Świderski, przewodniczący Rady Osiedla Wojszyce. – Na pewno dla wielu mieszkańców będzie to wygodny środek komunikacji. Choćby z naszych Wojszyc, gdzie będziemy mieli przystanek kolejowy i weekendowy wypad w kierunku Sobótki będzie dostępny w wygodnej formie nie tylko dla właścicieli aut.

(sz)

Fot. (fb)

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here