Bass and Beat Festival

0
417

Bass & Beat Festival narodził się z namiętności do instrumentów generujących niskie dźwięki oraz tych służących do nadawania (i utrzymywania) rytmu. Kontrabasy i gitary basowe, syntezatory analogowe i cyfrowe, bębny, talerze i samplery, przeszkadzajki małe i duże…

Przejdźmy do konkretów imprezy, która odbywa się pod patronatem Gazety Piastowskiej.


KONCERTY

11-12.10.2019 | Impart – 18:00-22:00

DagaDana

Jazz, elektronika, polski i ukraiński folk. Piosenki Dagadany zacierają granice między stylami – co nawet ważniejsze – między narodami. Piosenki z różnych regionów Polski, ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także… coś po chińsku.

Charles Pakowsky

Cztery indywidualności i osiem charakterów. Elektroniczne brzmienia, akustyczne instrumenty, refleksyjne teksty w prostych melodiach i wspólne śpiewanie na głosy.

Bibobit

Fuzja gatunków (jazz, funky, hip hop, elektronika, a nawet disco), która nigdy nie wyjdzie z mody. Do tańczenia, śpiewania, klaskania. Nogi zabolą, gardło zaboli, ale serce się ucieszy.

Błoto

Spin-off święcącego triumfy na wielkich festiwalowych scenach zespołu EABS. Muzyka osadzona w brutalnych hip-hopowych groovach, brudna i bezkompromisowa, której siła leży – uwaga! – w bębnach i basie.

Mundi

Kobiecy głos, kontrabas i gitara akustyczna. Muzyka oszczędna w środkach, ale pełna energii i pasji. Przekaz zawarty w słowach, dźwiękach i… pauzach.

Piosenki reglamentowane – polska muzyka Lat 70

Koncert przygotowywany w ramach Strefy Eksperymentów Muzycznych, czyli festiwalowy All Stars Band z udziałem zaproszonych gości. W kolorowej podróży do lat 70. i 80. wezmą udział Adrianna Styrcz, Katarzyna Mirowska, Natalia Lubrano, João De Sousa, Wojciech Myrczek, Mariusz-Kiljan, Kuba Stankiewicz, Zgas, DJ Skipless oraz BIG BAND Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod dyrekcją Bartosza Pernala.

CREATIVE WORKSHOPS

11-12.10.2019 | Impart

Cykl spotkań warsztatowych z DJ-ami, beat-boxerami i producentami muzycznymi.

Teoria i praktyka odgłosów wydawanych paszczą, czyli beat box dla początkujących i zaawansowanych. Zaprasza Zgas.

Jak przełożyć uczucia na dźwięk i brzmienie – podstawy produkcji muzycznej wyjaśni Vojto Monteur.

Turntablism, beat-juggling, trick-mixing, drumming. Drugie dno kryjące się pod trudnymi wyrazami odkryją DJ Skipless oraz DJ Freeman.

Więcej informacji na stronie www.bassandbeat.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/BassBeatFestival/

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here