ŻYJ DOBRZE

0
1400

16 i 17 czerwca we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia oraz na Pergoli pod patronatem GAZETY OSIEDLE  odbędzie się piknik Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu. Organizator wydarzenia, wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich, stawia na lokalny patriotyzm. Podczas wydarzenia uczestnicy poznają miejskie atrakcje i inicjatywy, które sprawiają, że tak dobrze żyje się we Wrocławiu.

– To już 9. edycja imprezy Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu. Imprezy, podczas której promujemy Wrocław, który postrzegamy jako miejsce przyjazne do życia, pełne pozytywnych inicjatyw i ludzi, miasto stale się rozwijające. Właśnie dlatego podczas wielkiego wrocławskiego pikniku, wspólnie z lokalnymi społecznościami i partnerami, pokażemy to co we Wrocławiu jest najlepsze – mówi Krzysztof Ziajka, Wiceprezes PZFD Wrocław i Prezes Zarządu INKOM.

W porównaniu do poprzednich lat, dziewiąta edycja wydarzenia skupia się na eksploracji mniej znanych zakątków miasta – miejsc z duszą, w których można ciekawie spędzić czas. Uczestnicy poznają między innymi twórców Galerii DIA, Pracowni ceramicznej Quapcia czy kawiarenki snu Vinci Power Nap. Podczas imprezy można będzie również zakupić zwycięskie plakaty o tematyce wrocławskiej, przygotowane w konkursie na plakat promujący stolicę Dolnego Śląska. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby fundacji Król i Smok.

Specjalne oferty mieszkaniowe
Obok prezentacji oferty czasu wolnego wydarzenie obejmuje też promocję dobrych miejsc do zamieszkania. Zainteresowani będą mogli porozmawiać z deweloperami zrzeszonymi w Polskim Związku Firm Deweloperskich – organizacji zrzeszającej rzetelnych i bezpiecznych deweloperów. 17 firm deweloperskich zaprezentuje łącznie 54 oferty mieszkaniowe, w tym oferty specjalne. Przez całe dwa dni uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję porozmawiać z deweloperami, poznać osiedli i możliwości, jakie dają poszczególne lokalizacje. Podczas imprezy będzie można odwiedzić wystawę “Więcej niż osiedla – deweloperzy dla wrocławian” – prezentującą, jak wrocławscy deweloperzy dbają o poprawę komfortu życia w mieście. Członkowie PZFD wezmą też udział w debacie, podczas której każdy wrocławianin będzie mógł porozmawiać na temat osiedli mieszkaniowych i zadać nurtujące pytania odnośnie projektowania inwestycji.

Krzywy Komin dla rodzin
Impreza Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu to moc atrakcji nie tylko dla dorosłych. Dla najmłodszych przygotowane są animacje na świeżym powietrzu. Rodziny będą mogły ciekawie spędzić czas na stoisku Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin. Starsze dzieciaki i fani e-sportu ucieszą się z punktu przygotowanego przez WKS Śląsk, na którym będzie można zagrać w FIFA 2017. Na wydarzeniu obecna będzie także Gwardia Wrocław, która zaprezentuje nowy zespół siatkarzy.

Inspiracje artystyczne
Weekendowy piknik to również szansa na czerpanie inspiracji z zakresu designu i sztuki. . Galeria DIA zaprezentuje swoją kolekcję mebli, a Pracownia Ceramiczna Quapcia przedstawi ceramikę użytkową. Chętni będą mogli skonsultować się z architektem wnętrz Papalove i pokazać rzuty czy zdjęcia pomieszczenia, które planują zaaranżować. Malarka dr Anna Borcz zaprezentuje technikę malowania akwarelą i opowie o zabytkowym wrocławskim porcie rzecznym – Domu Celnika, w którym prowadzi swoją galerię malarską. Na miejscu zorganizowana będzie też wystawa fotografii Wrocławia autorstwa galerii Decotive.

Co dzieje się w mieście?
Organizator stawia na promowanie wyjątkowych stron każdego z wrocławskich osiedli. To dobra okazja, by dowiedzieć się, gdzie w obrębie dzielnic można budować lokalne społeczności i decydować o ich działaniach. Na miejscu będą przykładowo przedstawiciele Osiedla Maślice. Warto zobaczyć też wystawę „100 lat Maślic”. O tym, co dzieje się na Tarnogaju, opowiedzą członkowie Centrum Aktywności Tarnogaju. Z kolei ci, którzy chcieliby włączyć się w dobroczynne działania w mieście, będą mogli porozmawiać o wolontariacie z Fundacją Król i Smok.

Poniżej program towarzyszących warsztatów:

sobota
10:00–11:15 Joga
11:30–13:00 Druk stemplowy na torbach bawełnianych/na papierze
12:00–13:00 Nordic walking (spotkanie przy wyjściu od Pergoli)
13:15–14:45 Urządzamy pokój dziecięcy – konsultacje z architektem wnętrz
15:00–17:00 Debata, cz. I: Partycypacja na Osiedlu Maślice – realne działania tu i teraz; cz. II: Projekt P. Przestrzeń Partycypacji Prospołecznej

niedziela
10:00–11:15 Joga
11:30–12:45 Twoja osobowość wyrażona w kolorystyce stroju i mieszkania – warsztaty malarskie
12:00–13:00 Nordic walking (spotkanie przy wyjściu od Pergoli)
13:00–14:15 Przedmioty użytkowe i dekoracje z masy plastycznej – warsztaty ceramiczne
14:30–16:00 Debata: Osiedla mieszkaniowe – własność wspólna. Od projektu do realizacji

Wstęp na wydarzenie i udział w warsztatach jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: https://zim.evenea.pl. Piknik Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu odbywa się w sobotę, 16 czerwca w godzinach 10.00–17.00 oraz w niedzielę, 17 czerwca w godzinach 10.00–16.00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej 1.

Kontakt dla mediów:

Publicon Sp. z o.o.
Martyna Młynarczyk, PR Executive
m.mlynarczyk@publicon.pl
tel. +48 784 459 852

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułROWEROWO NA KLECINIE
Następny artykułŻYĆ RADOŚCIĄ…

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here