Nie gadać!

0
325

Przysporzył sobie dużych kłopotów rozmawiając przez telefon komórkowy podczas jazdy. Dzielnicowy z Grabiszynka pełniąc służbę na podległym sobie rejonie, zauważył kierującego, który rozmawiał podczas jazdy przez telefon komórkowy.

Mundurowy poczuł charakterystyczny zapach alkoholu, a badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile tej substancji w jego organizmie. Kolejne naruszenie prawa dotyczyło fotela kierowcy, a właściwie tego co się pod nim znajdowało. Dzielnicowy ujawnił tam narkotyki w ilości kilkudziesięciu porcji handlowych.

Funkcjonariusz…

… zauważył kierującego, który rozmawiał podczas jazdy przez telefon komórkowy. Wątpliwości policjant miał także do stylu jazdy mężczyzny, a nie wiadomo było czy wynika to z popełnianego wykroczenie, czy być może mężczyzna jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjant zatrzymał kierującego osobowym Volkswagenem do kontroli drogowej i wówczas wyszło na jaw, że mężczyzna ma znacznie więcej na sumieniu. Z kabiny pojazdu wydobywał się charakterystyczny zapach alkoholu, a badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń- mężczyzna był pijany.

Na wyświetlaczu…

… pojawiła się wartość ponad 2 promili. Nie był to jednak koniec złych wiadomości, bowiem pod fotelem kierowcy dzielnicowy ujawnił środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Test substancji wskazał na marihuanę w ilości kilkudziesięciu porcji handlowych.

Ostatnią rzeczą, którą ujawnił policjant, a która naruszała obowiązujące przepisy, był blankiet jego prawa jazdy.

Wprawdzie…

… posiadał je, ale zostało wydane w Stanach Zjednoczonych i aby móc się poruszać po polskich drogach należy posiadać zezwolenia na prowadzenie samochodu za granicą.

Ta nieodpowiedzialna jazda zakończyło się zatrzymaniem 41-latka i umieszczeniem w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Wrocławianinowi grozić może kara nawet 3 lat pozbawienia wolności, ale o tym zadecyduje sąd.

starszy sierżant Paweł Noga

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMagda Hueckel „Organic”
Następny artykułWakacje w wojsku

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here