LOSY ZESŁAŃCÓW

0
1136

Uczniowie szkoły nr 61 – Katarzyna Witkowska i Mateusz Soberka- uczestniczyli w I Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”, organizowanym przez Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru i Ośrodek Pamięć i Przyszłość pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Losy zesłańców, opowiedziane wierszami przez ponad 100 młodych recytatorów, zostały przywołane w przeddzień 77 Rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir, której obchody przypadają na 10 lutego.

Konkurs odbywał się w niezwykłym miejscu, jakim jest Centrum Historii Zajezdnia. Oczekując na wyniki, wszyscy mogli za darmo zwiedzić wystawy dotyczące powojennej historii Wrocławia, z czego i my skorzystaliśmy z radością.

Ogłoszenie wyników dało nam jeszcze jeden powód do radości: na liście uczniów wyróżnionych znalazł się Mateusz Soberka z kl.6 b.

Cieszymy się, że przygotowując się do konkursu, mogliśmy się zapoznać się z poezją upamiętniającą losy Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”: na Sybir i do Kazachstanu. Chcemy pamiętać o zesłańcach Sybiru i przekazywać pamięć o nich naszym uczniom.

Lidia Gustaw

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO FOTOWOLTAICE
Następny artykułADRENALINA MUSI BYĆ!

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here