Piękne spotkanie przedświąteczne

0
638

Miękko opadały płatki śniegu na budynek Biblioteki – Filii nr 54 MBP we Wrocławiu, a Pan Maciej Wisłocki sprawił, że przybyłych Klubowiczów ogarnęły łagodne, acz pełne werwy, gitarowe dźwięki.

 

Miękko opadały płatki śniegu – Filia nr 54 MBP od strony ul. Zimowej

 

Koncert utworów Francisco Tarregi (5 Preludiów), Federico Moreno Torroby (Sonatina cz. I, Torija) i Jorge Morela (Allegro in Re) rozpoczął 14 grudnia spotkanie dla Klubowiczów Biblioteki Jesiennej. Zgromadzeni dowiedzieli się też co nieco o tych kompozytorach, w końcu Pan Maciej nie na darmo jest pedagogiem.

 

 

Pan Maciej skoncentrowany podczas koncertu, …

 

 

… a Klubowicze rozanieleni jego wykonaniem

O świąteczną atmosferę – w tym wystrój sali – zatroszczyły się Panie bibliotekarki: Alicja i Olga. Była to kolejna z ich strony, piękna inicjatywa, przełamująca – spowodowaną Covidem – izolację i samotność mieszkańców wrocławskich Krzyków. Zaś melodie w wykonaniu Pana Macieja – muzyka, absolwenta Wrocławskiej Akademii Muzycznej, nauczyciela gry na gitarze – dały cudowny wstęp dla pokoncertowych rozmów przy filiżance herbaty i słodkościach. Klubowicze wyrazili uznanie dla jego występu gromkimi brawami.

 

Trochę świątecznych słodkości …

 

… i sporo rozmów towarzyskich po koncercie

 

Jak dobrze było się znowu osobiście spotkać! Ogromnie dziękujemy Państwu za wykreowanie tej sposobności!

 

 

Tekst i fotografie: Renata Szpyra

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here